היחידה להכוונת חיילים משוחררים
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

היחידה להכוונת חיילים משוחררים 

מאת    [ 04/04/2011 ]
מילים במאמר: 439   [ נצפה 3033 פעמים ]

 
 

מזל טוב! השתחררתם משירות בצה"ל. אחרי תקופה ארוכה ותובענית אפשר סוף סוף לנוח, לקחת נשימה עמוקה ולחשוב על העתיד שלכם. צה"ל מעריך ומודה לכל המשרתים בו – ללוחמים, לתומכי לחימה ואפילו למשרתי שירות לאומי בדרכים רבות שכולם מיועדות להקלה על המעבר לאזרחות ולבניית העתיד. אחד המוסדות החשובים והותיקים ביותר במסגרת הסיוע לחיילים משוחררים היא היחידה להכוונת חיילים משוחררים.

היחידה להכוונת חיילים משוחררים הוקמה בשנת 1949 על ידי בן גוריון שכיהן באותה תקופה כראש ממשלה ושר ביטחון. כבר בראשיתה של מדינת ישראל הוקדשה תשומת לב רבה לחיילים ולתהליכים שהם עוברים במסגרת השירות ולאחריו. המטרה העיקרית של היחידה היא ללוות את החייל לקראת השחרור ואחריו ולספק לו את כל התמיכה, המידע והכלים למעבר קל לאזרחות ולתכנון העתיד שלו. היחידה מספקת את הייעוץ באמצעות חוברות הדרכה, כנסים, ימי עיון ובייעוץ אישי תומך.

השכלה ותעסוקה – המטרות העיקריות

היחידה להכוונת חיילים משוחררים נכנסת לחיי החייל כחצי שנה בערך לפני שחרורו מצה"ל – עם כנס המשתחררים אליו הוא מוזמן. היחידה מקדישה תשומת לב רבה לכל נושא ההשכלה והשילוב במסגרות האזרחיות השונות. הקרן לקליטת חיילים משוחררים פועלת לצד יחידה זאת והיא מעין הזרוע המבצעת והמממנת שלה בכל הקשור למלגות, מענקים ופקדונות אשר מוענקים לחיילים משוחררים בכדי להקל על הצעדים החשובים הראשונים בחיים האזרחיים.

היחידה להכוונת חיילים משוחררים מתמקדת בקשר שבין השכלה והכשרה לשילוב בעולם התעסוקה האזרחית. היחידה מעניקה מידע, סיוע, הדרכה וכלים רבים בכדי שהחייל המשוחרר יירשם למסגרת לימודית כלשהי, בין אם לימודי תואר ראשון, מכינה או קורס מקצועי אשר יקלו עליו לרכוש מקצוע או הכשרה ולמצוא לאחר מכן עבודה בתחום. היחידה מבטאת את חזונות של בן גוריון בנוגע לקשר שבין השכלה והכשרה לבין פיתוח המשק הישראלי. מלגות רבות מוענקות לחיילים משוחררים ומעודדות אותם ללכת בכיוון האקדמי.

תמיכה לאורך כל הדרך

היחידה להכוונת חיילים משוחררים מתמקדת בעולים חדשים, בתושבי הפריפריה ובבני מיעוטים המשרתים בצה"ל, בשירות לאומי ובשירות בתי הסוהר ומקדישה להם תשומת לב רבה. שילוב חיילים משוחררים אלו בעולם האזרחות הוא משמעותי וקשה יותר, ושילוב מוצלח בעולם התעסוקה מהותי עבור עתידם. לשם כך מוקדשות מילגות מיוחדות ומערכת תמיכה שלמה אשר כוללת את יועצי היחידה, הרשויות המקומיות ומיזמים רבים בשיתוף ארגונים שונים, צה"ל ומוסדות מדיניים וחברתיים.

היחידה להכוונת חיילים משוחררים היא הכתובת העיקרית לתמיכה, ייעוץ וסיוע עבור החייל המשוחרר. ליחידה אתר אינטרנט פעיל, נגיש ומפורט בו ניתן לקבל את כל המידע בנוגע לפעילותה השוטפת. ליחידה מספר סניפים בכל רחבי הארץ שנועדו להקל את נגישותם של כל החיילים המשתחררים לעבר השירות שהיא מעניקה. היחידה מהווה כבר שנים רבות את הקשר שבין צה"ל לבין המשק הישראלי והיא תורמת לפיתוחו, לחיזוק הקשר שבין הפריפריה למרכז, להעצמת עולים חדשים ובני מיעוטים ובעיקר לתמיכה בחיילים משוחררים אשר העניקו לצה"ל את מיטב שנותיהם.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב