הקמה ורישום חברה והסכם שותפות
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

הקמה ורישום חברה והסכם שותפות 

מאת    [ 29/03/2011 ]
מילים במאמר: 582   [ נצפה 2183 פעמים ]

 
 

הקמה ורישום חברה/ עורך דין ומגשר מוטי שחר

 

ישנם לא מעט מניעים להקמת חברה, גידור הסיכון של הבעלים, חסכון בהיבטי מס, הקרנת יוקרה וביטחון כלפי גורמים הבאים במגע עם החברה (להבדיל מעוסק מורשה, למשל), יצירת תשתית נוחה יותר לפעילות עסקית ועוד.

יחד עם זאת, בזמן הקמת החברה יש לגבש ולסכם מספר נושאים עיקריים, במיוחד אם הקמת החברה נעשית על ידי מספר שותפים, כל זאת על מנת לאפשר לחברה להתנהל על מי מנוחות.

השלבים העיקריים בדרך להקמת חברה:

·         בחירת שם החברה - בכלליות, מקימי החברה רשאים לבחור כל שם העולה על רוחם, כל עוד זה אינו סימן מסחר רשום או בשימוש על ידי חברה רשומה אחרת או דומה לו באופן היכול לגרום להטעיה. בנוסף לא יירשם שם חברה במידה רשם החברות יסבור כי יש בו משום תרמית, הטעיה או פגיעה ברגשות הציבור.

·         הסכם מייסדים - מהווה הלכה למעשה את מסגרת הפעילות ומסדיר את היחסים שבין הבעלים לחברה וכן בין הבעלים לבין עצמם. ישנה חשיבות רבה לניסוח ההסכם, שכן ללא התייחסות מפורטת למכלול ההתנהלות יכול להיווצר מצב בו פעילות החברה תשותק במהלך מחלוקות בין הבעלים. הגדרה ברורה ומדויקת של הסכם מייסדים יכול למנוע מצבים בלתי רצויים אלה.

·         תקנון החברה - בהנחה והחברה אינה בבעלות יחיד (במצב זה אין כל צורך בתקנון מורכב), מתחדד הצורך בקיומו של תקנון המסדיר את אופן פעולתה של החברה. התקנון צריך לכלול מספר פרטי חובה כגון: שם החברה, מטרותיה, הון רשום וכדומה וכן פרטים נוספים שאינם בגדר חובה חוקית אך בגדר הכרח לניהולה התקין ו"הבריא" של החברה לרבות, כיצד מתקיימות ישיבות אסיפה כללית ודירקטוריון (ישיבות פרונטאליות, שיחות ועידה, שיחות וידאו ועוד), כיצד מצביעים במהלך ישיבות הגופים המנהלים (לדוגמה, האם ניתן להצביע באמצעות מיופה כוח), מהו הרוב הנדרש לקבלת החלטות, קבלת חברים חדשים לחברה, כללים לחלוקת רווחים, מינוי דירקטורים וכיוצ"ב. בד"כ ניסוח תקנון מתבצע פעם אחת ויש צורך לבצע זאת היטב. חשוב להדגיש כי ברוב חילוקי הדעות הקיימים במערכת החברה, ייבדק התקנון והאמור בו, ובמידה והתקנון לא יכלול תשובות לכך, יהיה צורך בפניה לבית המשפט, דבר שמשמעותו הישירה היא הפסד של זמן וכסף.

·         מסמכים נוספים - הצהרות הדירקטורים הראשונים ובעלי המניות, אישור על תשלומי האגרה (אגרת רישום חברה עומדת על סך של 2491 ש"ח נכון לינואר 2011) ומסמכים נוספים על פי נוהלי רשות התאגידים ורשם החברות.

התהליך עצמו של רישום החברה אינו אורך זמן רב - בין יומיים לעשרה ימים - ואינו מצריך מחשבה רבה, זאת להבדיל מניסוח תקנון החברה והסכם המייסדים אשר בהם מומלץ להתייעץ עם עו"ד ולהקדיש מחשבה רבה שתוכל בבוא היום לחסוך לא מעט כסף וזמן.

·         כתבה זו אינה מהווה תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ו/או אינה מהווה המלצה לעשיית פעולה משפטית או הימנעות מעשייתה.

 

מוטי שחר הינו עורך דין ומגשר בעל ניסיון והצלחה רבים בתחומים האזרחיים והמסחריים, כגון: השכלה גבוהה, גישור ובוררות, צרכנות ותביעות אזרחיות, עסקים וחברות, יזמות עסקית, חוזים והסכמים, הוצאה לפועל, עמותות, גביה ועוד. עורך דין מוטי שחר הוא בעליו של מוטי שחר, משרד עורכי דין. היכנסו כבר עכשיו על מנת להתרשם מאתר המשרד  mtts-law.co.il, או צרו קשר על מנת לקבל ייעוץ משפטי ראשוני ללא התחייבות!   077-9100805  

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב