נשים שהפיצו ריח מפתה הביאו לחורבן הבית הראשון....
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

נשים שהפיצו ריח מפתה הביאו לחורבן הבית הראשון.... 

מאת    [ 28/03/2011 ]
מילים במאמר: 477   [ נצפה 3444 פעמים ]

 
 

 

נשים שהפיצו ריח מפתה הביאו לחורבן הבית הראשון....

כתבה מירה שנער "מסע נשי"

 

נשים, בחורבן בית המקדש הראשון מאשימים אותנו... אתן מאמינות! ?

מדוע? מה פתאום?   מה עוללו נשות  ציון שבעטיו עד היום על ראשינו רובצת האשמה הנוראה של חורבן בית המקדש הראשון????

שימו לב מה היה חטאן..

בנות ציון התהלכו בשוק נטויות גרון, שיקרו בעיניים, טופפו  בצעדיהן ועכסו  ברגליהן *.  הגברים לא עמדו בפיתוי, נכנס בהם יצר הרע  ש"הפיל אותם למישכב". ובגלל התנהגות זו נענשנו יחד עם כל עם ישראל  בחורבן הבית הראשון. 

מה רע ב"לעשות עיניים" לגברים?

"לעשות עיניים" נתפס כמזימת פיתוי מתוכננת שמטרתה "להפיל גברים למשכב".  החיילים שתפקידם היה לשמור על חומות ירושלים העדיפו את חברת הנשים והזניחו את  מילוי חובותם ולכן הצליח האויב להבקיע את החומות.

מדוע הנשים  עכסו רגלים ולא בעכוז כמו שאנחנו עושות?.

 הנשים  עכסו רגליים בגלל האופן בו הצניעו את הבושם בגופן.    על  הנשים בציון נאמר "שמטילות מור ואפרסמון מנעליהן ומהלכות בשוקי ירושלים וכיון שמגיעות אצל בחורי ירושלים בועטות בקרקע ומתיזות עליהם ומכניסות בהן יצר הרע כארס" **.

מכאן שהן הסתירו בין רגליהן את הבושם המשכר-בושם האפרסמון.                                                                           בושם האפרסמון הוא שרף צמיגי שהופק מגזע האפרסמון. הנשים הכניסו כמות זעירה ממנו לשקית קטנה אותה הצמידו לנעל. כאשר פגשו  גבר מעניין שאותו רצו לפתות, נהגו לשפשף רגל ברגל מבלי שהגבר הנחשק חש בדבר. השפשוף בשקית הבושם הפיץ את הריח המיוחד,זה הריח  שכלם הכירו ואהבו הוא- ריח בושם האפרסמון.

 התנהגות זו של הנשים  מוגדרת כגילוי עריות, אתן מאמינות???.   גילוי עריות היא אחת משלוש החטאים הנוראים שהביאו לחורבן בית המקדש הראשון. עבודה זרה, גילוי עריות ושפיכות דמים. מסכת יומא 1 (בית המקדש השני חרב בגלל שינאת חינם).

  בושם האפרסמון היה הבושם היקר ביותר בתקופת בית ראשון ולכן מטעי האפרסמון היו נחלתם של עשירי התקופה. הסלברטאים העשירים של התקופה היו המלכים והמלכות.

המלכה המצרית קלאופטרה בעלת עיני השקד הגדולות, מלכת שבא היפה והעשירה, שלמה המלך החכם  והורדוס השליט העוצמתי כלם בחשו ב"קדרת הזהב" שהפיקו ממחירת בושם האפרסמון. הם קנו, מכרו וגם  נתנו זה לזו.. וזו לזה שטחים  של מטעי אפרסמון כמתנת אוהבים. 

ריח בושם האפרסמון איננו מופק מצמח האפרסמון המוכר לנו היום.                                                                            בימי בית ראשון במטעי האפרסמון גידלו  צמח מיוחד שעד היום לא הצליחו לשחזרו. אופן הפקת הבושם לא ידוע עד היום.  מכתובים שנימצאו בסביבות עין גדי ידוע לנו שאופן הפקתו נישמר בסוד בין תושבי המקום.בעקבות  חורבן הישוב בעין גדי נסתם הגולל גם על אופן הפקת הבושם. היהודים נקברו יחד עם סודם.

בעין פשחה נימצאה פכית קטנה שממנה מנסים ללמוד על אופן הפקת בושם האפרסמון. 

     * ישעיהו הנביא מחה על התנהגות נשות ציון ובקריאה נענירגשת צפה את חורבן הבית הראשון.  "יען כי גבהו בנות ציון ותלכנה נטויות גרון ומשקרות עיניים הלוך וטפוף תלכנה וברגליהם   תעכסנה"* ישעיה ג,ט"ו .

**  גמרא שבת, סב, ע'כ' מר רב דבי רב אמי

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב