השימוע במשרד הפנים - כללים ודגשים
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

השימוע במשרד הפנים - כללים ודגשים 

מאת    [ 22/03/2011 ]
מילים במאמר: 756   [ נצפה 2599 פעמים ]

 
 

השימוע במשרד הפנים – כללים ודגשים

 

המדובר הוא בהליך שגרתי אך משמעותי, המשמש את פקידי רשות האוכלוסין ככלי לבירור עובדות ונתונים המוצגים במסגרת הגשת בקשה כלשהי.

 

במסגרת השימוע נעשה ניסיון להבנת הבסיס להגשת הבקשה וכן נבדקות טענות שמכוחן טוענים לאישורה של הבקשה שעל הפרק.

 

השימוע מתנהל בדרך של שיחה אישית עם המרואיין, באמצעות שאלות ותשובות, ולמרואיין ניתנת הזדמנות הוגנת להשמיע את דבריו.

כאן המקום לציין, כי בשימוע הנערך כחלק מהליך הסדרת מעמד של זר שהינו בן הזוג הנשוי או הידוע בציבור של אזרח ישראל, נשאלות לא אחת שאלות בעלות גוון אישי, אך לזוגות המנהלים יחסים כנים ונורמאליים לרב אין קושי להתמודד עימן.

 

השימוע נערך במשרדי רשות האוכלוסין, במקום ובתנאים שיש בהם כדי להבטיח שמירה מירבית על פרטיות ודיסקרטיות. למרואיין רשאי להצטרף מלווה לראיון (עו"ד או כל אדם אחר), אך אסור שזה יתערב במהלכו (כל אמירה והתערבות מתועדות).

ויובהר, באותם המקרים בהם מוגשת בקשה להסדרת מעמד של של בן הזוג הזר של אזרח ישראל, כאמור,  ייערך שימוע לכל אחד מבני הזוג בנפרד (האחד לא יוכל לשמש מלווה לרעהו).

השימוע חייב שייערך בשפה אותה דובר ומבין המרואיין. במידה ואין בנמצא מראיין הדובר את שפת המרואיין, יתורגם הראיון באמצעות מתורגמן מטעם הרשות.

 

כמו כן, על הרשות מוטלת חובה לערוך תיעוד של השימוע בשפה העברית, כך שיכלול את  עיקרי הנאמר בו וכן כל התרחשות חריגה מצד המרואיין או המלווה.

 

לפי בקשה בלבד, ניתן למסור העתק מטופס עריכת שימוע למרואיין, אך לא סיכומו, מסקנות וכיו"ב תרשומות פנימיות;

 

בתום הראיון המרואיין יתבקש לקרוא את התיעוד ולאשרו בחתימתו. מראויין שאינו דובר עברית או שאינו יודע לקרוא, יתורגם עבורו הראיון ולאחר מכן יתבקש לחתום עליו.

 

 

לצורך קבלת מידע נוסף וממוקד, הנכם מוזמנים לפנות באמצעות שיחת טלפון למשרדנו למספר 03-6091888 ו/או באמצעות כתובת המייל info@belaw.co.il.

אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי או חוות דעת משפטית. בכל מקרה של שאלה בעניין יש לפנות לעו"ד מוסמך לקבלת ייעוץ מלא. אין בכתבה זו כדי ליצור יחסי עו"ד-לקוח בין הקוראים לבין הח"מ.

 

http://www.belaw.co.il האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים כאלה או אחרים או להימנעות מהם. על הקורא לפנות ולהתייעץ עם עו"ד המתמחה בתחום הספציפי בטרם נקיטת כל פעולה משפטית כזו או אחרת. כל המסתמך על האמור בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד והאחריות לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, בשל הסתמכות על האמור, תחול על המשתמש בלבד


 בן-משה, אלשוילי – משרד עורכי דין | Ben-Moshe, Elashvili – Law Offices


 


Tel: 03-6091888 | Fax: 077-4448047


 P.O.B 3440 Ramat-Gan 52136


 


E-mail: david.b@belaw.co.il


Web: www.belaw.co.il


 


 


 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב