ביטוח בתא ההקפאה - להקפיא או לבטל?
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

ביטוח בתא ההקפאה - להקפיא או לבטל? 

מאת    [ 14/03/2011 ]
מילים במאמר: 449   [ נצפה 2877 פעמים ]

 
 

מרבית בעלי הרכבים מוסיפים גם פוליסת ביטוח צד ג' (להגנה מפני נזקים שנגרמו לבעל רכב אחר) או פוליסת ביטוח מקיף (גם כנגד פגיעה ברכב בבעלות). אולם מה עושים כאשר לזמן מה ומסיבה כלשהי אין צורך בביטוח רכב? הקפאת הביטוח יכולה להיות פתרון טוב, אולם לפני שנכנסים ל"תא ההקפאה" יש להבין מהם מסלולי ההקפאה הנהוגים בחברות הביטוח ואיזה מהם הוא המתאים והמשתלם ביותר.

אחת הסיבות השכיחות ביותר לעצירת הפוליסה היא מכירת הרכב לפני תום מועד תוקף הפוליסה. בדרך כלל, הביטוחים לרכב מתחדשים פעם בשנה. אולם מצב בו הרכב נמכר, משנה את התמונה.

אם בעל הרכב מכר את רכבו ורכש אחר במקומו, יש לעדכן את פרטי הפוליסות הקיימות על החלפת הרכבים. גם אם טרם נרכש רכב אחר יש לפנות לסוכן הביטוח או למוקד שירות הלקוחות על מנת להקפיא את פוליסת ביטוח הרכב, שלאחר העברת הבעלות מכסה למעשה נכס שאינו ברשות מחזיק הפוליסה.

במצב של פער בין המכירה לקניה, אם פרק הזמן נמוך מ-30 יום ממועד תחילת ההקפאה, אל תצפו להנחה יחסית על הימים בהם לא נעשה שימוש בביטוח. מרבית חברות הביטוח לא יזכו אתכם על תקופה זו. זאת ועוד, ישנן חברות ביטוח שיספרו יותר מ-45 יום עד שיסכימו לזכות אתכם באופן יחסי על הימים בהם הייתם ללא רכב אפילו על ביטוח חובה. רכשתם רכב אחר? תתחדשו. כעת יש להוציא ו"להפשיר" את הביטוח מההקפאה תוך עדכון פרטי הרכב החדש.

במקרים מסוימים ניתן לקבל זיכוי יחסי על פרק הזמן היחסי שנותר בפוליסה. לדוגמה, מכירת רכב, גניבתו או הוצאתו מכלל שימוש. ביטולה של פוליסת ביטוח צד ג' או ביטוח מקיף - לשם מעבר לחברת ביטוח אחרת ילווה קרוב לוודאי בתשלום קנס יציאה כלשהו. הקנס יחושב לפי החלק היחסי שנותר בפוליסה ולפי התנאים הייחודיים של חברת הביטוח והפוליסה עצמה.

הקפאה או השבתה

חשוב לדעת כי ענף הביטוח מפריד בין שני מצבים בעת עצירת פוליסה ביטוח רכב. המצב הראשון הוא "הקפאה", תחתיו נכנסות הדוגמאות שהובאו לעיל. המצב השני הוא "השבתה", בו אסור לנהוג כלל ברכב. ככלל, שני המסלולים נועדו לשמור על זכויות המבוטח: ב"הקפאה" שומר המבוטח על זכויות הפוליסה עד להחלתם על הרכב הבא. ב"השבתה" שומר בעל הרכב על כל זכויותיו הביטוחיות לכיסוי מנזק, בלבד שנגרמו בשל נהיגה בו.

ניתן לבחון את ההבדל בין "הקפאה" ל"השבתה" גם בדרך שונה במקצת. ב"הקפאה" נעצרת הפוליסה באופן מוחלט, לרוב כיוון שבעל הפוליסה חדל להיות בעליו של הרכב. ב"השבתה" הכוונה היא לאי-נהיגה ברכב. במצב כזה הרכב למעשה עודנו מכוסה כנגד נזקים, אולם רק בהינתן פגיעות שלא נגרמו כתוצאה מנהיגה עליו (גניבת הרדיו, ניפוץ השמשות ועוד).

כך גם במקרה ונגרמו נזקים לרכב בעת חניה - הפוליסה תכסה את הנזק בהתאם לתנאיה הראשוניים, הכל כאמור במידה שלא נעשה שימוש ברכב לנסיעה. תקופת ההקפאה של הביטוח בגין השבתה מחייבת משך זמן של 30 יום לפחות ונכנסת לתוקף רק לאחר פניה מסודרת לסוכן הביטוח.

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב