לאחר שסיימת תהליך של עיצוב לוגו חדש ורכשת אותו אתה הוא הבעלים עליו ובאחריותך כל נושא השימוש בו, זכויות היוצרים עליו ורישומו כסימן מסחרי במידת הצורך.,
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

לאחר שסיימת תהליך של עיצוב לוגו חדש ורכשת אותו אתה הוא הבעלים עליו ובאחריותך כל נושא השימוש בו, זכויות היוצרים עליו ורישומו כסימן מסחרי במידת הצורך., 

מאת    [ 05/03/2011 ]
מילים במאמר: 625   [ נצפה 1312 פעמים ]

 
 

האם נדרש לרשום לוגו כסימן רשום - שאלות ותשובות 

 

 

בעלות על לוגו חדש ורישומו כסימן מסחר

לאחר שסיימת תהליך של עיצוב לוגו חדש ורכשת אותו אתה הוא הבעלים עליו ובאחריותך כל נושא השימוש בו, זכויות היוצרים עליו ורישומו כסימן מסחרי במידת הצורך. תוכל להשתמש לצורך הרישום במשרד עורכי דין המתמחה בנושא רישום לוגואים אך כרצונך תוכל לפנות לכל גורם רלוונטי אחר ואף לבצע את הרישום בכוחות עצמך במאמץ לא גדול. לשימושך ערכנו מספר שאלות ותשובות בנושא, שיש לקחת בחשבון בסיום תהליך עיצוב לוגו.

 

מהו סימן מסחר או סימן מסחר רשום?

אם יש לך סמל מסחרי שמזוהה עם המוצר או המותג שלך, כולל שם, לוגו לחברה וסלוגן. זה יכול להיות מילה, לוגו מעוצב או מאופיין בפונט יחודי, מוצר תלת מימדי, או אפילו דמות מאויירת. רישום סימן מסחר מעניק הגנה רשומה מאד חזקה. כיום גם צבע יכול להוות סימן מסחרי ובשל כך ניתן ליצור הגנה על צבע כחלק בלתי נפרד מהמיתוג. סימן מסחר הוא הגנה הניתנת ע"י רשם הפטנטים, המדגמים וסימני המסחר, בהתאם לפקודת סימני המסחר.

 

מה ההבדל בין הסימון TM לסימון R

TM מסמל כי בעל הסימן העושה בו שימוש מתייחס אליו כאל סימן מסחר המייצג את עסקיו, וייתכן כי אף הגיש בקשה לרישומו כסימן מסחר רשום. R מסמל כי הסימן אשר הוא מתייחס אליו הינו סימן רשום אשר בעליו נהנה מהגנה ע"פ פקודת סימני המסחר.

 

איך אני רושם לוגו?

עליך להגיש בקשה לרישום למחלקת סימני המסחר במשרד לרשם הפטנטים, ולשלם את האגרה הקבועה בתקנות.

 

כמה יעלה לי לרשום לוגו?

אם תגיש את הבקשה בעצמך, עליך לשלם רק את אגרת ההגשה על פי דרישת מחלקת סימני המסחר, אם תשתמש בשירותי עורך דין, יהיה עליך לסכם בנוסף לאגרות את שכר הטרחה עמו.

 

כמה זמן לוקח לרשום סימן מסחר?

בקשה לרישום סימן מסחר נבחנת לאחר הגשתה על ידי בוחני מחלקת סימני המסחר, לשם קביעה באם ניתן לרשום את הסימן המבוקש. התור לבחינה הוא בן 3 חודשים לחצי שנה תלוי בעומס. לאחר סיום הליכי הבחינה ומותנה בתוצאותיה החיוביות, תשלח למבקש הודעה כי בקשתו התקבלה והיא תתפרסם ביומן סימני המסחר. באם לא מוגשת התנגדות לבקשה לרישום הסימן תוך שלושה חודשים מיום הפרסום, הסימן ירשם ותעודת רישום תשלח למבקש.

 

האם ניתן להגן במסגרת בקשה אחת על יותר מסימן אחד?

לא, בקשה אחת לרישום סימן מסחר יכולה להגן על סימן אחד בלבד.

 

האם ניתן לרשום את אותו סימן לגבי סחורות ושירותים שונים?

אם רוצים להגן על אותו סימן ביחס לסחורות או שירותים שונים, הנכללים על פי סיווג הסחורות והשירותים בסוגים נפרדים, ניתן לכלול במסגרת בקשה אחת סוגי סחורות רבים.

 

האם ניתן להשתמש בלוגו טרם רישומו?

כן, הרישום רק מקנה לבעל הסימן זכות לשימוש ייחודי בסימן, אולם גם ללא רישום זכאי אדם להשתמש בסימנו, אלא שכל זמן שהסימן אינו רשום לא יוכל להסתמך על זכויות שמקנה פקודת סימני המסחר לבעל סימן רשום.

 

האם בהגשת בקשה לרישום סימן מסחר בישראל אהיה מוגן בכל העולם?

לא, יש להגן על הסימן בכל מדינה בנפרד. החל מ- 1.9.2010, ניתן להגיש באמצעות המשרד הישראלי, בקשה בינלאומית אחת, ולבקש באמצעותה לרשום את הסימן בכל המדינות החברות באמנה.

 

איך אני אדע אם סימן המסחר שבדעתי לרשום אינו בבעלות אחרים?

רצוי לערוך חיפוש לפני הגשת בקשה לרישום סימן מסחר. ניתן לבצע חיפוש עצמי ללא תשלום באמצעות מאגר הנתונים שבאתר משרד רשם הפטנטים. בנוסף, ניתן לבקש חיפוש רשמי בתשלום שיבוצע ע"י בוחני מחלקת סימני המסחר שבמשרד רשם הפטנטים.

 

כמה זמן נשאר סימן מסחר בתוקף?

אין הגבלה לאורך החיים האפשרי של סימן מסחר, אולם כדי לשמור את הסימן בתוקף יש לשלם אגרות חידוש אחת לעשר שנים.

 

החומר תומצת ונערך לצרכי הקוראים מאתר משרד המשפטים

הכותב הינו דרור זורע, שותף ומנהל השיווק בחברת logo4biz.com אשר הוקמה ע"י חברת פרופגנדה בעקבות ניסיון רב שנצבר מעל 10 שנים בתחום העיצוב השיווקי בארץ ובעולם. ב Logo4biz נבנה מודל מדוייק לאספקת שירותי עיצוב ללקוחות קטנים ועסקים חדשים המתבסס על עבודה משותפת של מעצבי החברה מול הלקוח מהשלב הראשוני של בניית הבריף הקיריאטבי, דרך העבודה על הקונספט הגרפי של הלוגו ושלבי תיקוני הוורסיות ועד קבלת הקבצים הסופיים.


http://www.logo4biz.co.il


 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב