קבלת ערעור ''מבטחים'' בנוגע לאופן חישוב הפנסיה של המשיב
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

קבלת ערעור ''מבטחים'' בנוגע לאופן חישוב הפנסיה של המשיב 

מילים במאמר: 322   [ נצפה 1355 פעמים ]

 
 

עבודה

ע"ע 477/07, מבטחים מוסד לביטוח סוציאלי של העובדים בע"מ נ' עמוס ירקוני

כב' הנשיא סטיב אדלר, ס' הנשיא נילי ארד, הש' רונית רוזנפלד, נ' עו' מר שלום חבשוש, נ' מע' מר זאב אבלס

עו"ד כפתורי, עו"ד מילדוורט למערערת; עו"ד דוד פרי למשיב

12.01.2010

העובדות
מר ירקוני הועסק בחברת דשנים וחומרים כימיים בע"מ החל משנת 1959 ועד לפרישתו המוקדמת ביום 1.1.1988, בהיותו בן 58 שנים. מועד פרישתו לפנסיית זקנה היה ביום 1.1.1995. בכל תקופת עבודתו היה מבוטח בקרן הפנסיה מבטחים, כאשר עם העברתו להיות מעוסק בתפקיד בכיר על פי חוזה עבודה אישי, הוסדרה גם המשך חברותו בקרן הפנסיה בחוזה זה.

ביום 3.1.1981 נחתם הסכם קיבוצי מיוחד, החל רק על עובדי דשנים וחמרים כימיים, אשר אפשר לעובדים לפרוש לפרישה מוקדמת, כאשר הם יקבלו פנסיה תקציבית במימון המעסיק עד הגיעם לגיל הפרישה הקבוע בתקנון מבטחים. זאת, כאשר המעביד מעביר למבטחים, ערב היציאה לפנסיה התקציבית, בתשלום אחד, סכום השווה לסך כל הפרשות העובד והמעביד לפנסיה בגין כל תקופת הפנסיה המוקדמת.
עוד נקבע בהסכם נקבע כי המשכורת הקובעת לצורך חישוב הפנסיה הצוברת של הפורש תהיה הגבוהה מבין המשכורת ערב פרישתו לפנסיה תקציבית בהצמדה למדד הפנסיה, לבין "המשכורת" אותה היה מקבל ערב פרישתו לפנסיית זקנה, לו המשיך לעבוד בחברה בתקופת קבלת הפנסיה התקציבית.

החלטה
בית המשפט קיבל את ערעורה של מבטחים על פסק דינו של בית הדין האזורי, וקבע כי זכויותיו של מר ירקוני על פי ההסכם לפרישה מוקדמת, ובפרט הצמדת הפנסיה לגבוה מבין שתי שיטות חישוב, האחת על פי השיטה האמורה בתקנון, והשנייה על פי שיטה אחרת, עולות על הזכויות המוקנות לו בתקנון, ועל כן, אין לתת להן תוקף.
כמו כן, קבע בית המשפט כי יש לחשב את זכויותיו הפנסיה החודשית של המשיב על בסיס שכר קבוע של 2,240 ש"ח, על אף שהמשכורת המבוטחת ערב פרישתו המוקדמת הייתה גבוהה יותר. זאת, משום שהחברה העבירה את התשלום למבטחים, על פי חובתה בהסכם, על יסוד שכר קובע של 2,240 ש"ח.

את פסק הדין המלא תוכלו למצוא בתקדין, המאגר המשפטי הטוב ביותר בישראל, הכולל במנוי אחד מעל ל-500,000 מסמכי פסיקה וחקיקה וכחצי מיליון כתבות עיתון גלובס !!!
http://www.takdin.co.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב