שלוש שנות מאסר ופיצוי למתלונן הוטלו על יוסי מלאך, זורק החזיז במלחה
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

שלוש שנות מאסר ופיצוי למתלונן הוטלו על יוסי מלאך, זורק החזיז במלחה 

מילים במאמר: 337   [ נצפה 1338 פעמים ]

 
 
ת"פ 3162/07, מדינת ישראל נ' יוסף מלאך

כב' השופטת נאוה בן-אור


15.09.2008

העובדות:
1. ביום 11.11.07, התקיים משחק כדורסל בין קבוצת הפועל חולון לבין קבוצת הפועל ירושלים, בהיכל הספורט מלחה, בירושלים. חזיז הושלך למגרש על ידי הנאשם.
2. יואב גליצנשטיין, מאבטח מתנדב בחברת האבטחה שאבטחה את המשחק הבחין בחזיז. הוא לא ידע כי המדובר בחפץ נפיץ. בשל חששו כי השחקנים ימעדו אם ידרכו עליו, רץ אל עבר מקום נפילת החזיז, ופינה אותו מן המגרש.
3. שניות לאחר מכן, התפוצץ החזיז. כתוצאה מן הפיצוץ נפצע המאבטח באורח קשה בכף ידו הימנית. שלוש מאצבעותיו נקטעו, ורסיס נוסף פגע במותנו. כתב האישום ייחס לנאשם ולחברו מספר אישומים בגין אירועים הקשורים בהשלכת החזיז.

החלטה:
1. האירוע הקשה שביסוד כתב האישום הינו בבחינת הסלמה בתופעה של אלימות באירועי ספורט, המעיבה על ההנאה שהעיסוק בספורט אמור להעניק לצופים ולעוסקים בו, כאחד.
2. המעשה בו הודה הנאשם אינו מעשה נדיר. המדובר באירוע המשקף תופעה חברתית רחבה, קשה, הפוגעת פגיעה ממשית בהנאה שניתן וראוי להפיק מן העיסוק בספורט. לכך צריכה להיות השפעה משמעותית על חומרת העונש שיוטל על הנאשם, שכן ההרתעה המתחייבת אינה רק הרתעת הנאשם, אלא הרתעת הרבים. משבחר הנאשם לבצע את מעשה הבריונות שביצע באולם מלא קהל, הרי שגם העונש שיבוא עליו צריך לחדור לתודעתם של אותם רבים.
3. הצתת חומר נפיץ והשלכתו למגרש שבני אדם מצויים עליו, מובילה בהכרח למסקנה כי אדם בר דעת, וחזקה שהנאשם הוא כזה, מבין כי עלולה להיגרם פגיעה גופנית למי שיגע בחפץ, וכי האפשרות שכך יקרה הינה אפשרות סבירה ביותר.
4. הנאשם אינו יכול להיבנות מטענה בדבר "מזלו הרע", המתבטא בכך שהמתלונן הרים את החזיז מן הרצפה במקום לקרוא לחבלן, ולטעון כי אין לייחס לו אשמה בשל כך, או כי אשמתו מופחתת. הנאשם יצר סיכון מדעת.
5. העובדות בהן הודה הנאשם, עוטפות את מעשה החזיז בפריעת חוק לפניו ולאחריו. מעשהו של הנאשם אינו מעשה קונדס, אלא מעשה בריונות אלים ופרוע. שיקולי גמול והרתעה מחייבים, אם כן, ענישה חמורה, ובכללה גם פיצויים בסכום משמעותי לזכות המתלונן.
6. על הנאשם הוטל עונש של שלוש שנות מאסר בפועל, 12 חודשי מאסר על תנאי ופיצוי למתלונן בסכום של 150,000 ש"ח.את פסק הדין המלא תוכלו למצוא בתקדין, המאגר המשפטי הטוב ביותר בישראל, הכולל במנוי אחד מעל ל-500,000 מסמכי פסיקה וחקיקה וכחצי מיליון כתבות עיתון גלובס !!!
http://www.takdin.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב