על זיהום ועל ביטוח או אל זיהום ואל ביטוח
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

על זיהום ועל ביטוח או אל זיהום ואל ביטוח 

מאת    [ 26/01/2008 ]
מילים במאמר: 333   [ נצפה 3885 פעמים ]

הסכנה שבזיהום ההדרגתי עלתה לתודעת חלק ניכר מהאוכלוסייה. כולם מדברים על החור שבאוזון, על התחממות כדור הארץ והסיכון הפיסי לקיומנו, אבל מעטים מדברים על החור הפיננסי שיוצר לאט לאט הזיהום ההדרגתי בכיס של המזהמים ביודעין ושלא ביודעין.

 אז למי שאינו יודע , פוליסת ביטוח מחריגה נזק שענינו זיהום הדרגתי ופוליסה לביטוח דירקטורים ונושאי משרה מחריגה זיהום כלשהו .

המזהמים אינם רק אלו שכתוב עליהם בעיתון חדשות לבקרים, וידועים כמזהמים "גדולים" . יש עוד הרבה מזהמים "קטנים" ובהם מפעלים , תחנות דלק, בתי מטבחים, מוסכים, חברות הדברה ורשויות מוניציפאליות. חלקם מייצר זיהום הדרגתי איטי שתוצאותיו מתגלים לעיתים כעבור שנים רבות . הפגיעה יכולה להיות במקורות מים , בבריאות בני אדם ובעלי חיים ,בקרקע למגורים וקרקע חקלאית .

 במסמך של המשרד לאיכות הסביבה מאוקטובר 2005 מפורטים מזהמי קרקע בישראל שמספרם ( אלו שהיו מוכרים וידועים בעת חיבור הדו"ח ) מגיע לכדי חמש מאות ! http://www.sviva.gov.il/Enviroment/Static/Binaries/News/karka2005_1.pdf

התביעה כנגד המזהם מוגשת בדרך כלל שהמצב כבר אינו הפיך והנזק כבר נגרם. ומי שחושב שיש לו ביטוח המכסה תביעה בגין נזק זיהום- אז שידע שאין ביטוח .

מלבד תביעה נגד מפעל או תאגיד , יכולה להיות מוגשת תביעה אישית נגד דירקטור או נושא משרה אחר בתאגיד שידע או יכול היה לדעת אודות הזיהום ולא פעל למניעתו.

בפוליסת ביטוח דירקטורים ונושאי משרה אין כיסוי ביטוחי גם לזיהום פתאומי, ולפיכך טוב יעשו הדירקטורים באם יקבלו חוות דעת על אפשרות הזיהום בארגון בו הם משמשים כחברים.

 מלבד "יצרני הזיהום" חשופים לתביעות אלו האמורים לשמור עלינו מפני זיהומים בין אם אלו גופים ממשלתיים, עיריות ואף גופים פרטיים .

באתר אדם טבע ודין , ניתן לקרוא על עתירה שהוגשה יחד עם העמותה למען איכות סביבה וחיים בנהריה לבית המשפט לעניינים מנהליים בחיפה נגד עריית נהריה והמשרד להגנת הסביבה על הטיפול הרשלני במפגע האסבסט בנהריה.

 http://www.adamteva.org.il/?CategoryID=330&ArticleID=436

באמריקה נדרשו גם בנקים שמימנו מפעלים מזהמים "להיות שותפים" בנטל השיפוי בגין הזיהום. וכבר למדנו שאמריקה זה כאן באיחור של זמן.

הפצת מאמר זה על ידי ציבור הקוראים ,תוכל לתרום למאמץ הגלובלי למניעת הזיהום ,  ואולי נגיע ביום בהיר אחד לאל זיהום .

 

 

שמעון שחר, מנכ"ל שחר יועצים לניהול סיכונים .

הרצאות ויעוץ בביטוח כללי כולל דירקטורים.

 http://www.shahr-shimon.co.il

רשום כעד מומחה בבתי המשפט בישראל.

שמעון שחר יועץ ומרצה בביטוח כללי כולל דירקטורים.
בעל ניסיון של עשרות שנים בתחום הביטוח.
לאחר 20 שנות עבודה בחברות הביטוח והרצאות במכללה לביטוח , פתח עסק ליעוץ בביטוח כללי .
בין ציבור הלקוחות נמנים תאגידים גדולים במדינה, מוסדות המדינה, חברות עסקיות, מפעלים יצרניים, מוסדות תרבות , עיריות ,קבלנים ומוסדות ללא כוונת רווח
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב