ביטוח חובה
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

ביטוח חובה 

מאת    [ 11/01/2012 ]
מילים במאמר: 500   [ נצפה 3664 פעמים ]

ביטוח רכב חובה

ביטוח רכב חובה מהו?ובאילו מקרים נחוץ ביטוח רכב זה?

 

ביטוח חובה זהו ביטוח לנזקים שעלולים להיגרם לגוף או לנפש כגון:מוות או פציעה לנהג הרכב לנוסעים או לאנשים שמחוץ לרכב בתאונת דרכים.

זאת עפ''י חוק נפגעי תאונת דרכים (1975), רכב ללא ביטוח חובה אין אפשרות לנהוג עליו.

חוק זה חוקק לאחר שמדינת ישראל ראתה שישנה בעיה בהתמודדות עם תוצאות תאונות הדרכים במדינה.האזרח הפרטי כמו גם מערכת הבריאות היו צריכים לשלם הון רב עבור נזקי התאונות.

בעקבות כך הוחלט לחוקק חוק המחייב כל אדם בעל רכב לבטח את רכבו ביטוח חובה , כך מכוסה הנהג פיננסית במקרה של תאונה.

ביטוח זה כולל בתוכו כיסויי לנזקים אפשריים רבים, לדוגמא:הוצאות רפואיות, הוצאות עבור שיקום, היעדרות ממקום העבודה ועוד כאלו ואחרים.

אדם אשר רכבו לא יהיה מבוטח בביטוח חובה לא יהיה זכאי לתבוע פיצויים עבור נזקי תאונת דרכים, כמו גם אדם שגרם לתאונה בכוונה תחילה או נהג ברכב גנוב וכדומה.

הקו המנחה את כל חברות הביטוח הוא הצ'ופר אותו הם מעניקים לנהגים הזהירים. כל נהג המוכיח העדר שלילת רישיון, וותק רב על הכביש בהתייחס לגיל מבוגר יותר כמו גם עבר ביטוחי נקי זוכה להנחות משמעותיות בביטוח הרכב.

ישנם אנשים שהמונחים לא מדברים אליהם ולא תמיד מבינים הם את הנאמר, לשם כך ליקטנו מעט לשם ההבנה. 


    • מבטח- חברת הביטוח במילים אחרות. זוהי החברה ממנה רוכשים את פוליסת הביטוח, חברה זו כמובן מתחייבת למבוטח בכל מקרה של תאונה או אירוע ביטוחי אחר לשלם את הפיצוי. המבטח תמיד יהיה חברת הביטוח עצמה, אך תמיד ניתן לרכוש פוליסת ביטוח דרך האינטרנט, סוכן או דרך חברת הביטוח עצמה.


    • מבוטח- הוא גוף משפטי, יכול להיות אדם, חברה או כל גוף אחר אשר מקבל את הכסף במקרה שלתאונה או נזק.נקרא גם "צד ראשון".


    • פוליסת ביטוח רכב- הסכם, חוזה בין המבטח למבוטח. בהסכם זה מפורטות כל ההתחייבויות כלפי המבוטח.
    • פרמיה- אלו הם התשלומים אותם משלם המבוטח למבטח. תמורת תשלומים אלו מתחייב המבטח להעניק פיצוי במקרה של אירוע למבוטח. שיעור הפרמיות נקבע לפי פרמטרים מסוימים, לדוגמא:היסטוריית תביעות, סוג הנהג (וכך גם גילו ) וההתייחסות לרכב.

עלויות ביטוח החובה

בעבר תעריפי ביטוח החובה היה אחיד ורוכז ע''י "אבנר"- קבוצת ביטוח גדולה בישראל. הפרמטר בקביעת התעריף היה נפח המנוע של הרכב, כך שמחיר ביטוח החובה לרכב יכול היה להגיע לסכומים גדולים.

כיום, מחיר הפרמיה ביטוח רכב הינו ריכוז נתונים על הנהג עצמו כגון: גיל, שלילת רישיון, ותק הנהג על הכביש, תביעות ביטוח, והתנהגות בכביש כמו כן גם נתוני הרכב:סוג בלמים, מיגון הרכב מבחינת שילדה וקורות הגנה ואמצעי בטיחות, לכן חשוב לחברה המבטחת סוג הרכב.

ריכוז הנתונים יוצר בעבור החברה המבטחת תמונה כוללת של הנהג ובכך מעריכה את הסיכונים בהם כרוכה פוליסה לנהג זה, ככל שעולה הסיכון עולה הפרמיה החודשית לנהג.

לכן לא יפלא שנהג שיש לו עבר ביטוחי נקי ללא תאונות וללא מפגעים בעל וותק בכביש, עלול לשלם מעט מאשר נהג צעיר בעל רישיון טרי או של מספר שנים או נהג בעל עבר ביטוחי שאינו מניח את הדעת.

זכרו:הדבר החשוב ביותר בקניית רכב חדש זהו הביטוח !

                                                         נסיעה טובה ובטוחה!  

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב