משחקי חברה - עשרת המשחקים שיעשו לך את האירוע
דף הבית  >>  >>  הרשם  |  התחבר
מאמרים

משחקי חברה - עשרת המשחקים שיעשו לך את האירוע 

מאת    [ 26/11/2007 ]
מילים במאמר: 877   [ נצפה 215127 פעמים ]

 
 

נתחיל ונאמר שכדי לארגן מסיבה מוצלחת המבוססת על משחקי חברה יש צורך במפעיל מקצועי ומנוסה.
מאמר זה ישרת את אלה שאין ביכולתם לשכור את שירותיו של המפעיל המקצועי.
לכן אתחיל בכך ש"המפעיל" האלטרנטיבי שבחרתם חייב להיות בעל הכישורים הבאים לפחות:
1 - כריזמטי ולו במקצת.
2 - אסרטיבי ולו במעט.
3 - בעל ניסיון בהדרכה/הוראה/הפעלה/פיקוד.
4 - חייב הבנה מינימאלית באופיים של אנשים.
5 - בעל יכולת ארגונית טובה.
אם אינכם בעלי התכונות או הכישורים הנ"ל אל תכנסו להרפתקה כי היא תתברר כנפילה גדולה. מאמר זה יביא בפניכם מודל לערב משחקי חברה המבוסס בעיקר על משחקי שכל, משחקים המפעילים בעיקר את תאי המוח האפורים. משחקים אלה הם משחקים מעניינים,משעשעים,מאתגרים וכיפיים. המודל מתאים לקבוצות של אנשים מבוגרים מגיל 30 ומעלה. בעיקר לקבוצות של אנשים המוגדרים כאינטליגנטים. ניתן להפעיל את האירוע כערב משחקי חברה,כערב חברתי או כאירוע הפעלה במסגרת מסיבת יום הולדת בלתי מחייבת. המשחקים מבוססים על תחרות בין 3 קבוצות והם מתנהלים כשכל המשתתפים יושבים במעגל גדול (רצוי מאוד).

 

 להלן רשימת המשחקים


 1 -" 21 שאלות" - מפעיל המשחק יבחר דמות/אישיות של אדם המוכר על כל המשתתפים. הדמות יכולה להיות עכשווית או דמות היסטורית. מטרת המשחק לגלות מי הדמות וכל זאת ב - 21 שאלות. כל קבוצה בתורה תשאל את המנחה שאלה אחת. המנחה רשאי לענות רק בכן ולא (וגם באולי...). כאשר קבוצה מסוימת תחשוב שהיא יודעת מי ה"דמות" שנבחרה ייתן לה המנחה את האפשרות לנחש. אם הניחוש אינו נכון,יוריד המנחה לקבוצה 50 נקודות. אם הניחוש יהיה נכון,הקבוצה תקבל 50 נקודות. לכל קבוצה יש שתי הזדמנויות בלבד לניחוש.

2  - "תן קו" - המנחה יבקש מכל קבוצה בתורה מתנדב בעל יכולת לצייר ביטויים. המנחה יביא איתו לוח מחיק וכלי כתיבה מתאימים או טושים וניירות עיתון. המפעיל יראה למתנדב כרטיסיה בה רשום לדוגמא: "אוזניים לכותל". למתנדב יש 50 שניות להעביר את הביטוי לנוכחים באמצעות ציור. אם הצליח הוא וקבוצתו יקבלו 20 נקודות. הקבוצה שניחשה ראשונה את הביטוי תקבל 30 נקודות. תן לכל מתנדב 3 ביטויים לביצוע.

3 - "משחק טריוויה" - משחק טריוויה הכולל 12-15 שאלות בנושא מסוים. לכל שאלה תהיינה 4 תשובות. לכל שאלה תן 20 שניות למחשבה קבוצתית. על כל תשובה נכונה תן 20 נקודות. נושאים להכנת משחקים: "שיאי עולם","אישים חשובים","ציפורים","פוליטיקה"...

4 - "משהו קרה לי ברחוב" - הכן 9 כרטיסיות (3 לכל קבוצה). בקש מכל קבוצה מתנדב המסוגל להעביר משפט באמצעות פנטומימה. ע"ג הכרטיסיות רשום באמצעות משפט אחד או שניים משהו שקרה לך ברחוב. לדוגמא: "כלב נעמד על-ידי והשתין לי על הנעל"...או "שוטר עצר אותי ונתן לי פלאפל"... המתנדבים יצטרכו להדגים בפנטומימה והקבוצות לנחש את המשפטים המוזרים והמשוגעים.

 5 - "אמת או שקר" - משחק המתאים לימי הולדת. בכל קבוצה יהיה מישהו שיספר 2 סיפורים או משפטים. משפט/סיפור אחד יהיה שקרי והשני אמיתי. על שאר הקבוצות לנחש מהו הסיפור האמיתי ומהו הסיפור השקרי. דוגמא למסיבת יום הולדת למיכל: א - "לפני 3 שנים אני ומיכל אכלנו במסעדת גורמה בתאילנד...שם אכלנו נחש"... ב - "מיכל עזרה לי לפני כעשר שנים לקנות מחשב ואף נתנה לי מאתיים ש"ח"......

6 - "משחק הקורקבן" - המנחה יגיד בכל פעם שני משפטים בהם הוא ישבץ את המילה: "קורקבן". המילה קורקבן הינה מילה בעלת משמעות כפולה. משתתפי האירוע יצטרכו לנחש מהי המילה אותה ניתן להציב במקום ה"קורקבן". דוגמאות: איציק מרדכי היה קורקבן בצה"ל. בממשלה יש קורקבן אחד בלי תיק וקוראים לו עמי אילון. קורקבן= שר,אלוף. רצוי להרכיב לפחות 6 משפטים כאלה אבל ברמת קושי גבוהה יותר.

  7  - "סיפור בהמשכים" - בוחרים 4 מתנדבים. המתנדבים כולם פרט לאחד יוצאים החוצה. המתנדב שיישאר בחדר ישמע מהמפעיל סיפור קצר ודמיוני עשיר בהמון פרטים, קולות ותנועות ידיים. מטרת המתנדב שהאזין לסיפור להעביר את הסיפור בדיוק כפי ששמע וקלט למתנדב השני שיכנס לחדר. המתנדב הרביעי שיכנס לחדר יספר את הסיפור כפי ששמע. ניתן לתת נקודות למתנדבים שזכרו כמה שיותר פרטים. רצוי לבחור סיפור "משוגע" או "מצחיק".

 8 - "סיפור קטוע" - לוקחים 3 מתנדבים מכל קבוצה ומעמידים אותם בשורה. להקפיד שהעומדים בשורה לא יהיו סמוכים לחבריהם מהקבוצה. המנחה יתחיל לספר סיפור ואחרי כמה משפטים יעצור. האות האחרונה במילה איתה סיים את המשפט תהייה האות הראשונה בהמשך הסיפור ע"י מתנדב מס' 1. כך המנחה יקטע בכל פעם את הסיפור שיתחיל מחדש ע"י מספר אחר. ניתן לתת נקודות על מקוריות מיוחדת,סיפור משעשע ועוד....

9 - "אולימפיאדת הקשים" - 3/4 משחקים באמצעות קשים. א - זריקת קשים למרחק. ב - בניית מגדל הקשים הגבוה ביותר בזמן נתון. (באמצעות קשים וסיכות תפירה). ג - מירוץ שליחים,העברת אבן קטנה ממקום למקום באמצעות שני קשים. ד - הדיפת פיסת נייר ממקום למקום באמצעות נשיפות אויר דרך קש.

10 - "כסאות מוסיקליים" - משחק מוכר אך לאחר שידרוג. לוקחים 3 שחקנים מכל קבוצה. מעמידים בחדר 8 כסאות בשורה. המשתתפים צריכים להקיף את הכיסאות בכיוון השעון. המנחה יפעיל מוסיקה קצבית והמשתתפים יתחילו לנוע במעגל מסביב לכיסאות. המנחה יפסיק את המוסיקה וכל משתתף יצטרך להתיישב על כיסא. מכיוון שבכל רגע נתון יש כסא אחד פחות ממספר המשתתפים תמיד ימצא מישהו עומד. העומד יצא מהמשחק ואיתו כסא. כאשר יישארו במשחק 6 משתתפים יכריז המנחה על חוק חדש,חוק 3 שניות. בפעם הבאה שהמוסיקה תיפסק יוכל העומד התורן שנותר ללא כסא להציל את עצמו אם יאמר תוך 3 שניות מילה שמתחילה באות עליה הכריז המנחה עם הפסקת המוסיקה. לדוגמא: המנחה עוצר את המוסיקה,כולם מתיישבים פרט לאחד,המנחה מכריז על נושא: "מדינות בעולם",המנחה מכריז על אות: ג' על המשתתף העומד להגיד שם של מדינה המתחילה באות ג' וזאת תוך 3 שניות. אם הצליח הוא נשאר במשחק והמשחק ממשיך. נושאים לדוגמא: פוליטיקאים,יישובים בארץ,מאכלים,בע"ח,חרקים וכיוב'.

אורי מורג הבעלים של חברת מעגלים חוויות בצוותא,מומחה לאירועי הפעלה,ימי הולדת ותוכן חברתי לאירועים www.maagalim-events.co.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

שליחת המאמר שלח לחבר  הדפסת המאמר הדפסת המאמר  קישור ישיר למאמר קישור ישיר למאמר  דווח מאמר בעייתי דווח על מאמר בעייתי  כתוב לכותב המאמר פניה לכותב המאמר  פרסום המאמר פרסום המאמר 

©2017
כל הזכויות שמורות

מורנו'ס - שיווק באינטרנט

אודותינו
שאלות נפוצות
יצירת קשר
יתרונות לכותבי מאמרים
מדיניות פרטיות
רשימת כותבים
כותבים מומחים
עלינו בעיתונות
מאמרים חדשים
פרסם אצלנו
לכותבי מאמרים: פתיחת חשבון חינם
כניסה למערכת
יתרונות לכותבי מאמרים
תנאי השירות
הנחיות עריכה
לבעלי אתרים:מדיה חברתית:
חלון מאמרים לאתרך
תנאי שימוש במאמרים
ערוצי מאמרים ב-RSS Recent articles RSS


מאמרים בפייסבוק מאמרים בטוויטר מאמרים ביוטיוב